2023. október 18 – november 10– e között a Vitéz Sághy Antal Városi Könyvtárban megtekinthető a Négyszögletű kerek című Lázár Ervin Vándorkiállítás.
Dömdödöm, Mikkamakka és Szegény Dzsoniék mellett a kiállításban helyet kaptak az író relikviái, jellegzetes tengerészcsíkos pólójával, vagy a zoknimanóról szóló mesét megidéző félzoknival tele kosárral.
A megtekintés a könyvtár nyitvatartási idejében ingyenesen lehetséges.
Az író művészetének jellegzetes világát egyedülálló anyag mutatja be. A tablók és számos kötet, kézirat mellett az író személyes tárgyaival találkozhatunk, mint Lázár Ervin jellegzetes csíkos pólója, szemüvege, családi fényképek, egy kopott bőrönd félbevágott nyakkendőkkel, egy mesefotel vagy A kisfiú meg az oroszlánok című előadás színpadi makettje. Megjelenik a feledhetetlen Bruckner Szigfrid, Dömdödöm, Mikkamakka, Szegény Dzsoni és Árnika, Berzsián és Dideki is. Egy kosárban pedig ott vannak azok a bizonyos félpár zoknik, abból a meséből, amelyben a fránya zoknimanó lopkodja el rendszeresen a félpár zoknikat.
„A kiállítási alapkoncepciójának kidolgozója Dávid Ádám, aki a Móra Könyvkiadóban gondozza az új Lázár-sorozatot, így alaposan ismeri a szerző szövegvilágát és életútját. A tablók és egyéb anyagok tervezése együttműködésben valósult meg Vathy Zsuzsával és Emőd Terézzel, a Petőfi Irodalmi Múzeum munkatársával. Emőd Teréz a sárszentlőrinci emlékház állandó kiállításának rendezőjeként az utóbbi években egyedülálló tárgyi és virtuális anyagot gyűjtött össze Lázár Ervinről, amely kiegészült Vathy Zsuzsa felajánlásából további rekvizitumokkal (az író kardigánja, csíkos pólója, farmernadrágja, szemüvege, nadrágtartója és kevésbé ismert családi fényképekkel). A kiállított tárgyak közé került egy fogas, egy bőrönd és egy kisméretű asztal (ebben kaptak helyet a Móra Könyvkiadó új Lázár-kötetei, az asztalra pedig a Pesti Magyar Színház A kisfiú meg az oroszlánok című előadásának színpadi makettje került a Lázár-lapozóval együtt). A tárlaton megtekinthető a Lázár Ervinnel készült utolsó interjú és az író egyik utolsó nyilvános szereplése a PIM-ben.”
